HPE چیست؟

HPE چیست؟

مقدمه

HPE، اسب بخار الکتریکی بوده و با این معیار می توان قدرت موتور الکتریکی را سنجید و معادل الکتریکی آن 746 وات در سیستم بین المللی بوده و ظرفیت گرمایی آن 2545 است. موتورهای الکتریکی می توانند انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند. روش و شیوه همه موتورهای الکتریکی یکسان است. جریان الکتریکی نیرویی را ایجاد می کند که گشتاور را ایجاد کرده و موتور را به حرکت وا می دارد.

HPE مرسدس بنز EQS = 330 اسب بخار

HPE مرسدس بنز EQS = 330 اسب بخار

Horse Power Electrical برای اندازه گیری قدرت موتورهای الکتریکی

با ملاک اسب بخار می توان قدرت موتور را اندازه گیری کرد. HPE برای اندازه گیری قدرت موتورهای الکتریکی به کار می رود. یک اسب بخار معادل 33000 فوت پوند بر متر مکعب است.

با معادلات زیر می توان به مفهوم اسب بخار پی برد.

قدرت= کار / زمان

قدرت = (نیرو×فاصله)/ زمان

در مورد موتورهای الکتریکی می توان با محاسبه سرعت و گشتاور، میزان HPE محاسبه کرد. به عنوان مثال اگر مشخصات موتوری، 3000 دور در دقیقه و 6 پوند فوت است می توان HPE را می توان بدین صورت محاسبه کرد.

قدرت اسب بخار = (3000×6)/63025=0.286

این رقم با گشتاور و دور در دقیقه ثابت، بدست می آید و اگر سرعت با دور در دقیقه سنجیده شود یا گشتاور با فوت بر پوند مکعب باشد، رقم 5252 بدست خواهد آمد. در صورتی که از واحدها و معیارهای دیگری استفاده می کنید در این صورت می توانید آن را بهم تبدیل کنید. قدرت همان کاری است که در مدت زمان مشخصی انجام می شود.

HPE فورد TC Harrison= 300 اسب بخار

HPE فورد TC Harrison= 300 اسب بخار

 

قدرت (وات) = ولتاژ × آمپر

وات بر ژول بر ثانیه سنجیده می شود. قدرت موتورهای با جریان برق مستقیم چندین برابر بوده و در موتورهای الکتریکی با برق متناوب عامل ضریب قدرت هم اضافه می شود.

W=V×A×PF

 

PF همان ضریب قدرت است. ضریب توان متغیر بوده و از -1 تا 1 متغیر است و نشاندهنده میزان انجام دهنده کار است. برای قدرت موتورهایی کمتر از 1 از معیار دیگری استفاده می شود و دلیل این امر این است که ولتاژ و دامنه در جریان برق متناوب، سینوسی بوده و به طور متناوب تغییر می کند و همیشه ثابت نیست.

HPE رنو مگان الکتریکی = 217 اسب بخار

HPE رنو مگان الکتریکی = 217 اسب بخار

همچنین در وبلاگ شادران بخوانید:

نحوه کارکرد موتورسیکلت چگونه است؟

موتورسیکلت های حرفه ای چگونه اند؟

فرق دوچرخه دنده ای با ساده

موتور سیکلت های چهار چرخ و آشنایی با آنها

پیشرفته ترین و مجهز ترین دوچرخه جهان

خرید موتور سیکلت های برقی یا الکتریکی

 

قدرت واقعی خودرو در HPE

زمانی که ولتاژ و جریان برق در بیشترین مقدار خود باشند موتور الکتریکی بیشترین مقدار را دارد و این چنین چیزی همزمان اتفاق می افتد. بار مقاومتی ساده می تواند گویای این امر باشد و ضریب توان 1 خواهد بود. مقاومت بارهای الکتریکی متفاوت است.

زمانی که دو سیگنال الکتریکی نسبت بهم متفاوت باشند، تغییر فاز رخ داده که بارهای القایی یا غیر خطی می تواند این چنین اتفاقی را ایجاد کند. ضریب قدرت کمتر از 1 خواهد بود و قدرت واقعی خودرو در این زمان مشخص می شود.

می توان ولتاژ جریان برق متناوب را به چندین روش اندازه گیری کرد. توان واقعی در یک مدار بوده و با وات اندازه گیری می شود. فرکانس، می تواند نتایج دیگری را ایجاد کند. اگرچه واحد فرکانس در شبکه برق استفاده می شود. در یک مدار الکتریکی، فرکانس های دیگری نیز وجود دارد. جریان برق مستقیم نیز در یک مدار الکتریکی نیز بوجود بیاید. فرکانس در محاسبه HPE مدنظر گرفته می شود.

اندازه گیری قدرت

واحد HPE را می توان با وات اندازگیری کرد. ولتاژ در وات محاسبه می شود و وات گویای جریان برق مستقیم است.

نتیجه گیری

HPE واحدی برای اندازه گیری قدرت اسب بخار موتورهای الکتریکی است و موتورهای الکتریکی ممکن است که با جریان برق مستقیم یا متناوب کار کنند که برای اندازه گیری هر دو روش های متفاوتی وجود دارد. اندازه گیری HPE در جریان برق مستقیم راحت بوده و در جریان برق متناوب کار قدری دشوار است و با فرمول های متفاوتی می توان این کار را انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.