Mad Boxer، هیولای دوچرخ

مقدمه

در موتورسیکلت Mad Boxer، موتور WRX سوبارو و مخزن سوخت کاوازاکی کار گذاشته شده است. بدنه موتور  مقاوم و محکم ساخته شده است. این موتورسیکلت در کشور نیوزیلند طراحی و تولید می شود. این موتورسیکلت قدرتمند بعد از مطالعه و تحقیق 5 ساله متولد شده تا رقبای خود را پشت سر بگذارد. مارسل ویندوک این موتورسیکلت زیبا و قدرتمند را طراحی کرده است.

موتورسیکلت Mad Boxer، قدرتمند در جاده و مسیرهای سنگلاخ

ایده طراحی موتورسیکلت Mad Boxer

این موتورسیکلت مفهومی با نصب موتور سوبارو، قدرتمند طراحی شده، طراح موتورسیکلت با ترکیب موتورهای ژاپنی توانست موتورسیکلت قدرتمندی را طراحی و تولید کند که در مقایسه با رقبا، عملکرد بهتری دارد.

برای تولید این موتورسیکلت از موتور سوبارو به ظرفیت 1.5 و 2.5 لیتری استفاده شد. این چنین موتوری از سال 1989 در اکثر خودروها به کار گرفته شده است. تمامی قطعات این غول قدرتمند سفارشی طراحی شده است.

طراح بعد از دریافت ایمیلی از دوست خود، طراحی آن را شروع کرد و از آن جایی که کاملا براساس سلیقه خود طراحی کرده، نسبت به موتورسیکلت های استاندارد کارخانه ای سراسر دنیا نیرومندتر و محکم تر ساخته شده است.

موتورسیکلت Mad Boxer، جوان پسند و نیرومند

موتور قدرتمند و قوه محرکه موتورسیکلت Mad Boxer

در ساخت موتورسیکلت Mad Boxer از موتور سوبارو، مخزن سوخت کاوازاکی و لاستیک های NZ ebay  استفاده شده است. موتور این غول دوچرخ روان و نرم کار می کند. گیربکس این غول زیبا، ژاپنی است و موتور به وسیله درایو زنجیر به چرخ عقب منتقل می شود. جعبه دنده 2 سرعته اتوماتیک ژاپنی کمک می کند تا موتورسوار بتواند با دو سرعت متفاوت آن را به جلو براند. ترمزهای Buell، شگفتی دیگری این موتورسیکلت است.

تعویض دنده موتورسیکلت Mad Boxer سنتی نیست. دکمه تعویض دنده روی فرمان قرار گرفته و گشتاور این موتورسیکلت Mad Boxer، به سایر موتورسیکلت ها شبیه است. موتور این غول زیبا، توین توربو شارژ است که آن را با قدرت به جلو میراند. در واقع حرکت این موتورسیکلت به اسکوترهای برقی شبیه است.

 

همچنین در وبلاگ شادران بخوانید:

در خط تولید موتورسیکلت دوکاتی چه می‏‌گذرد؟

موتورسیکلت دو منظوره هسکوارنا 701

معرفی ۱۰ موتورسیکلت نظامی برتر تاریخ

بررسی موتورسیکلت دوکاتی 959 پانیگال در کانادا

 

مشخصات فنی موتورسیکلت Mad Boxer

حداکثر سرعت موتورسیکلت Mad Boxer ، 210 کیلومتر بر ساعت (149.1 مایل در ساعت) است. سیستم تعلیق چرخ عقب باعث حرکت بهتر آن خواهد شد. قوه محرکه به قدری زیاد است که به چرخ عقب منتقل می شود. وزن آن 313 کیلوگرم است. موتور با 6000 دور در دقیقه قدرت 250 اسب بخار را تولید کرده و گشتاور آن به 339 نیوتن متر می رسد. گیربکس اتوماتیک نبوده و موتورسوار، دنده را به صورت دستی تعویض می کند. علی رغم بزرگی و وزن زیاد آن، می توان آن را به راحتی کنترل کرد.

طراحی فرمان موتورسیکلت به نحوی است که می تواند از مسیرهای ناهموار هم عبور کند. مونتاژ قطعات ژاپنی باعث شده که موتورسیکلت از هر جهت نیرومند باشد. این موتورسیکلت، قدرتمند طراحی شده و می تواند در کمترین زمان، به شتاب صفر تا 100 برسد.

موتور این غول زیبا، ژاپنی است و تمامی مشخصات موتورسیکلت های ژاپنی را دارد و قطعات موتور از قبل با نرم افزار Cad طراحی شده و با برش های CNC روی موتورسیکلت نصب می شود. موتورسیکلتی بی نظیر و جوان پسند است که هنوز به بازار ایران وارد نشده و از آن جایی که توان حرکتی بسیار بالایی در مسیرهای سنگلاخ را دارد مشتریان و موتورسواران ایرانی از این غول زیبا استقبال خواهند کرد.

مارسل ویندوک طراح موتور سیکلت Mad Boxer

اعتبار جهانی موتورسیکلت Mad Boxer

این موتورسیکلت در سطح بین المللی معروف است، اگرچه به ایران وارد نشده ولی در سایر کشورها از این موتورسیکلت استقبال شده و فروش خوبی داشته است. قیمت فروش آن در سطح جهانی 55000 دلار مشخص است که فروش خوبی داشته است.

نتیجه گیری

موتورسیکلت Mad Boxer توسط مارسل ون هویدونک طراحی شده و موتور سوبارو و مخزن بنزین کاواکازاکی کار گذاشته شده و سرعت آن 210 کیلومتر بر ساعت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.